HypoGo logo
HypoGo logo
Hypotekárny úver Potrebujete poradiť?
Refinancovanie Sprievodca Kontakt Pre poradcov Prihlásenie SK flag CZ flag
Americká hypotéka
Hypotekárny úver
Refinancovanie
Americká hypotéka
Sprievodca Kontakt Pre poradcov Prihlásenie SK flag CZ flag
Sprievodca hypotékou Novinky Porovnanie poskytovateľov Poradňa a kontakt Pre poradcov SK flag CZ flag
Hypotekárny úver
1/12 Aká je cena nehnuteľnosti?
  alebo stlačte ENTER
0% vyplnené
 
0% vyplnené

INFORMÁCIE O HYPOTÉKÁCH

Chcete si kúpiť alebo postaviť vlastné bývanie a neviete, aká hypotéka pre vás bude najvýhodnejší? V sprievodcovi sa dočítate všetko, čo potrebujete vedieť o hypotekárnych úveroch, amerických hypotékach aj refinancovanie. Nájdete tu tiež všetky informácie o jednotlivých bankách, ich službách a podmienkach poskytnutia úveru. Pre lepší prehľad v ponukách bánk na slovenskom trhu je tu hypotekárna kalkulačka, ktorá vám uľahčí rozhodovanie. Aby ste boli neustále v obraze, prinášame vám aj najnovšie správy z finančného sektora.


Hypotekárny úver
Hypotekárny úver, iným slovom hypotéka, je najbežnejšou formou pôžičky na financovanie nákupu, výstavby, rekonštrukcie alebo dostavby nehnuteľnosti.

Refinancovanie hypotéky
Refinancovanie znamená splatenie existujúceho hypotekárneho úveru novým hypotekárnym úverom, spravidla s podstatne výhodnejšími podmienkami.

Americká hypotéka
Americká hypotéka je úverový produkt, ktorý vám banka poskytne aj bez doloženia účelu. Vďaka americkej hypotéke si môžete kúpiť byt či dom, vykonať rekonštrukciu, ísť na dovolenku alebo zaobstarať nový automobil.

Ako postupovať pri vybavovaní hypotéky
Ešte pred samotným oslovením banky so žiadosťou o hypotéku je dôležité stanoviť si výšku vlastné investície. Zvážte, či je pre vás možné využiť aj vlastné finančné zdroje alebo potrebujete úver, ktorý plne pokryje cenu nehnuteľnosti.

Ako preukázať príjmy pre získanie hypotéky
Pre dosiahnutie hypotekárneho úveru je potrebné doložiť vaše príjmy. Možností je viac a jednotlivé spôsoby sú ovplyvnené vašej konkrétnej situácií. Inak budú postupovať zamestnanci a úplne odlišne zase podnikatelia.

Najčastejšie kladené otázky o hypotékach - FAQ
Najčastejšie kladené otázky o hypotékach s odpoveďami. Čo vás vždy zaujímalo o hypotékach (hypotekárnych úveroch) a chceli ste sa opýtať.

Slovník pojmov
Nječastější pojmy a skratky spájané s hypotékami a finančnou tematikou.

Banky a register dlžníkov
Žiadosť o hypotéku vám môže skomplikovať záznam v registri dlžníkov. Dostať sa do neho pritom nie je vôbec ťažké. Stačí jedna neskoro zaplatená faktúra za telefónne služby alebo oneskorená splátka pôžičky. Kedy sa jedná o zásadný problém a v akom prípade vám banka aj napriek tomu hypotéku schváli?

Na čo všetko si môžem vziať hypotéku?
Hypotéka na bývanie neznamená len získanie peňazí na kúpu alebo rekonštrukciu domu. Finančné prostriedky totiž môžete využiť na mnohé ďalšie účely. Vďaka širokej ponuke bánk je v dnešnej dobe možno hypotéka na čokoľvek.

100% hypotéka bez ušetrených peňazí?
Ako dosiahnuť na vlastné bývanie bez ušetrených peňazí? A je to vôbec možné? Na konkrétnom príklade si ukážeme, ako získať hypotéku bez hotovosti a za čo najvýhodnejších podmienok.

Nechajte si spočítať

Hypotekárny úver Refinancovanie Americká hypotéka
Novinky zo sveta financií

Posielame starostlivo vybrané novinky, ktoré oceníte vy aj vaša peňaženka. A nespamujeme!
Odoslaním potvrdzujem, že som sa oboznámil (a) s obsahom podmienok upravujúcich používanie týchto stránok a súhlasím s nimi.
Phone black+421 948 909 594

prevádzkovateľ webu

Zaloto s.r.o.
Nad vodovodem 1524/45
100 00 Praha 10

IČ: 06479243
DIČ: CZ06479243

Spisová značka: C 282832 vedená u Městského soudu v Praze


Ako postupovať v prípade reklamácie?

Prečítajte si náš reklamačný poriadok

Porovnávame pre vás ponuky všetkých hypotekárnych bánk v SR